We are a leading Service Provider of aluminum laser cutting service from New Delhi, India.
₹ 500 / Sq ft Get Latest Price
| Service Material | Aluminum |
| Aluminum Grade | AL 5052 |
| Max Cutting Thickness | Up to 3 mm |
| Machine Type | Fiber Laser |
| Max Sheet Size | 1250 x 2500 mm |
| Service Location | New Delhi |
| Operation Type | Cutting |
| Part Application | Panel |
| Finish Type | Raw Cut |
| Application Industry | Construction, Fabrication |
| Cutting Accuracy | ±0.2 mm |
| Material Supply | Customer Material |
| Drawing Format | DXF, CDR |
| Job Work Basis | Per Sheet |
| machine used | laser cutting |
| Methed used | metal laser cutting |
| Service provide | Delhi ncr |
| Delivery Time | next day |
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India