Offering you a complete choice of services which include metal marking service and fibre laser marking service.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel(SS) |
| Metal Type | Stainless Steel |
| Marking Type | Serial Number, QR Code, Artwork, Text Marking, Logo Marking, Annealing Mark, Etching, 2D Data Matrix, Barcode, Deep Engraving |
| Machine Type | metal marker |
| Stencil Thickness | 0.3 mm |
| Service Location | Delhi NCR |
| Stencil Type | Logo |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Cutting Process | Etched |
| Max Workpiece Size | 100 x 100 mm |
| Max Marking Depth | 1 mm |
| Usage/Application | metal |
| Offering Laser | CO2 |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Applicable Material | metal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Engraving Material | Metal |
| Engraving Type | Laser |
| Service Mode | Job Work |
| Usage/Application | Metal |
| Max Engraving Area | 300 x 300 mm |
| Marking Area | New Delhi |
| Application | Signage, Trophies, Gifting Items, Name Plates, Barcodes, Serial Numbers, Industrial Labels, Logos |
| Industry Served | Electrical, Engineering, Jewellery, Automotive |
| Laser Type | Fiber Laser Marking |
| Supporting Format | PLT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India