Pioneers in the industry, we offer cnc cutting job work services from India.
₹ 100 / Sq ft Get Latest Price
| Cutting Process | Laser |
| Material Type | mild steel |
| Material | Stainless Steel |
| Max Thickness | 5 mm |
| Application | Signage, Skylights, Industrial Components, Safety Doors, Architectural Elements, Decorative Panels, Gates & Railings, Balcony Jali |
| Max Sheet Size | 3000 x 1500 mm |
| Service Type | Flat Bed Cutting |
| Cutting Tolerance | ±1 mm |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Sheet Size | 1500 x 3000 mm |
| Type Of Machine | CNC Laser Cutting Machine |
| Service Charges | 200/- piece |
| Types Of CNC Cutting | yes |
| Type Of Cutting | Laser Cutting |
| Country | Made In India |
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India