We are the leading service provider of Laser Cutting Service on Garment to our valuable clients.
₹ 500 / Sq ft Get Latest Price
| Service Type | Laser Cutting |
| Fabric Handled | Non Woven |
| Max Thickness | Up to 1 mm |
| Material | non matel |
| Design Support | Corel File |
| Minimum Quantity | 50 pcs |
| Application | Garment Panel |
| Laser Type | Co2 machine |
| Machine Used | cnc machine |
| Service Location/City | Delhi |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Laser Cutting |
| Service Material | fabric |
| Fabric Handled | Polyester, Net, Denim, Nylon, Silk, Felt, Cotton, Leather, Non Woven, Lycra |
| Max Cutting Thickness | Up to 3 mm |
| Max Thickness | 1–2 mm |
| Machine Type | CO2 Laser |
| Material | non matel |
| Design Support | Corel File |
| Operation Type | Cutting + Engraving |
| Minimum Quantity | 50 pcs |
| Max Sheet Size | 900 x 600 mm |
| Application | Lace, Upholstery, Home Furnishing, Footwear, Bag, Applique, Garment Panel, Label |
| Application Industry | Leather Goods |
| Laser Type | Co2 Laser machine |
| Machine Used | cnc machine |
| Service Location/City | Delhi |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Laser Cutting |
| Fabric Handled | any fabric |
| Max Thickness | 10mm |
| Design Support | Corel File |
| Minimum Quantity | 50 pcs |
| Machine Used | cnc machine |
| Service Location/City | Delhi |
| Method Used | CO2 Laser Method |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Laser Cutting |
| Fabric Handled | Nylon, Denim, Non Woven, Felt, Net, Polyester, Silk, Lycra, Leather, Cotton |
| Max Thickness | 1–2 mm |
| Design Support | Corel File |
| Minimum Quantity | 50 pcs |
| Machine Used | cnc machine |
| Application | Footwear, Bag, Upholstery, Home Furnishing, Lace, Label, Applique, Garment Panel |
| Service Location/City | Delhi |
| Method Used | CO2 Laser Method |
| Number Of Layer Used | 1 |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Laser Cutting |
| Fabric Handled | Silk, Polyester, Net, Leather, Denim, Felt, Lycra, Nylon, Non Woven, Cotton |
| Max Thickness | 1–2 mm |
| Design Support | Corel File |
| Minimum Quantity | 50 pcs |
| Machine Used | cnc machine |
| Application | Applique, Upholstery, Footwear, Home Furnishing, Garment Panel, Lace, Label, Bag |
| Service Location/City | Delhi |
| Method Used | CO2 Laser Method |
| Number Of Layer Used | 1 |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Laser Cutting |
| Fabric Handled | Felt, Nylon, Silk, Lycra, Cotton, Denim, Net, Leather, Non Woven, Polyester |
| Max Thickness | 1–2 mm |
| Design Support | Corel File |
| Minimum Quantity | 50 pcs |
| Machine Used | cnc machine |
| Application | Applique, Label, Upholstery, Lace, Footwear, Bag, Garment Panel, Home Furnishing |
| Service Location/City | Delhi |
| Method Used | CO2 Laser Method |
| Number Of Layer Used | 1 |
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India