Offering you a complete choice of services which include metal marking job work and metal job work.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic, Acrylic, Stainless Steel(SS) |
| Service Location | New Delhi |
| Marking Type | Logo Marking, Deep Engraving, Etching, Serial Number, QR Code, Text Marking, 2D Data Matrix, Annealing Mark, Barcode, Artwork |
| Type Of Laser Marking | SS Laser Marking |
| Surface Treatment | Laser Engraving |
| Laser Type | CO2 Laser |
| Max Workpiece Size | 600 x 600 mm |
| Max Marking Depth | 0.02 mm |
| Types Of Laser | Excimer Laser |
| Usage/Application | Marking |
| Laser Source | fiber Source |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Metal Type | Stainless Steel, Mild Steel |
| Max Sheet Thickness | Up to 6 mm |
| Max Thickness | Up to 10 mm |
| Max Cutting Thickness | Up to 8 mm |
| Application | Elevation, Gate, Railing, Decorative Panel |
| Material | Stainless Steel |
| Service Type | Laser Cutting |
| Expert in Material Type | ALL MATERIAL |
| Expertise in Industry | Machinery Manufacturing |
| Part Application | Construction, Machinery Parts, Furniture, Fabrication |
| Usage Industry | any use |
| Part Type | Jali |
| Processing Service | Cutting Only |
| Max Sheet Size | 1500 x 3000 mm |
| Service Location | New Delhi |
| Cutting Accuracy | ±0.1 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India