₹ 450 / sq ft Get Latest Price
| Panel Material | HDHMR/MDF |
| Material | HDHMR/MDF |
| Panel Size | 1219x2438 |
| Size | 500x3000 mm |
| Thickness | 100mm |
| Surface Finish | Wooden Finish |
| Installation Method | mdf |
| Application Area | Exterior Walls |
| Panel Shape | Hexagonal |
Established in New Delhi, we, Sharma Graphics, are one of the leading Service Providers of a wide variety of Laser Cutting Services. Our quality-centric approach and dedication helps us to efficiently cater to the client's requirements by offering them premium quality services at extremely reasonable prices. Our services are provided in stringent adherence to industrial quality standards using raw materials of the best quality. These are highly demanded for their reliability. Premium quality laser products are used to cut through a vast array of objects ranging from leather to fabrics. These powerful laser beams are used to make carvings, shapes and cuts on the surface of these objects with excellent precision. The process is mess-free and quick. The shapes and designs are created with finesse and high precision. Our services are known for their quality.
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Panel Type | 3D / Designer |
| Finish | Raw / Paintable |
| Size (L x W) | 2440x610mm (8x2ft) |
| Design / Pattern | Grooved |
Established in New Delhi, we, Sharma Graphics, are one of the leading Service Providers of a wide variety of Laser Cutting Services. Our quality-centric approach and dedication helps us to efficiently cater to the client's requirements by offering them premium quality services at extremely reasonable prices. Our services are provided in stringent adherence to industrial quality standards using raw materials of the best quality. These are highly demanded for their reliability. Premium quality laser products are used to cut through a vast array of objects ranging from leather to fabrics. These powerful laser beams are used to make carvings, shapes and cuts on the surface of these objects with excellent precision. The process is mess-free and quick. The shapes and designs are created with finesse and high precision. Our services are known for their quality.
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India