We are the leading service provider of Paper Laser Cutting Services to our valuable clients.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Laser Cutting |
| Service Location | Local area |
| Machine Used | cnc machine |
| Thickness | 0.2 mm |
| Service Duration | 2 days |
| Size | 21 x 30 cm |
| Laser Type | Co2 Laser machine |
| Service Location/City | Delhi |
₹ 20 / Sheet Get Latest Price
| Paper Type | Craft Paper, Kraft Paper, Corrugated Board, Duplex Board, Art Paper, Card Sheet |
| GSM Range | 351-500 GSM |
| Max Sheet Size | 600 x 400 mm |
| Application | Paper Craft, Gift Box, Greeting Cards, Wedding Cards |
| Service Type | Cutting Only |
| Design Support | Cutting + Design |
| Laser Type | Co2 Laser machine |
| Machine Used | cnc machine |
| Service Location/City | Delhi |
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Card Style | any card |
| Material | non matel |
| Printing Type | only cutting |
| Theme | any theme |
| Laser Type | Co2 Laser machine |
| Machine Used | cnc machine |
| Service Location/City | Delhi |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 250 / sq ft Get Latest Price
| Vinyl type | Cast vinyl |
| Board Type | Vinyl Sticker |
| Service Type | Laser Cutting |
| Print type | Solvent print |
| Max Thickness | 3 mm |
| Printing Side | Single Side |
| Usage area | Indoor outdoor |
| Board Size | 8×4 ft |
| Material | non matel |
| Adhesive type | Removable |
| Finish type | Matt finish |
| Service Duration | 1-2 days |
| Shape | Custom Cut |
| Sheet Size | 100x100mm |
| Laser Type | Co2 Laser machine |
| Machine Used | cnc machine |
| Service Location/City | Delhi |
| Application | stickers |
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India