We are the leading service provider of Acrylic Cutting Shapes Services to our valuable clients.
₹ 150 / sq ft Get Latest Price
| Acrylic Thickness | Up to 3 mm |
| Acrylic Type | Cast Acrylic |
| Max Sheet Size | 1200 x 900 mm |
| Application | Name Plate, Signage |
| Edge Finish | Raw Edge |
| Operation Type | Cutting |
| Material Supply | Customer Material |
| Job Work Basis | Per Sheet |
| File Format | CDR, DXF |
| Type of Requirement | Industrial |
₹ 300 / sq ft Get Latest Price
| Acrylic Thickness | Up to 3 mm |
| Service Material | Acrylic |
| Acrylic Type | Mirror Acrylic, Frosted Acrylic, Cast Acrylic, Extruded Acrylic, Clear Acrylic, Coloured Acrylic |
| Max Cutting Thickness | Up to 6 mm |
| Machine Type | CO2 Laser |
| Max Sheet Size | 900 x 600 mm |
| Application | Name Plate |
| Operation Type | Cutting + Engraving |
| Edge Finish | Raw Edge |
| Application Industry | Electrical, Automotive |
| Type Of Laser | co2 laser machine |
| Service Location/City | delhi ncr |
| Location | delhi |
| Type Of Requirement | Commercial |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Acrylic Thickness | Up to 5 mm |
| Service Material | Acrylic |
| Acrylic Type | Mirror Acrylic, Clear Acrylic, Coloured Acrylic, Cast Acrylic |
| Max Cutting Thickness | 10mm |
| Machine Type | CO2 Laser |
| Max Sheet Size | 1250 x 2500 mm |
| Application | Name Plate, Signage, Display Stand |
| Operation Type | Cutting + Engraving, Cutting, Marking |
| Edge Finish | Bevel Edge |
| Type Of Laser | co2 laser machine |
| Service Location/City | delhi ncr |
| Location | delhi |
| Job Work Basis | Per Hour |
| Type Of Requirement | Commercial |
| File Format | CDR, PDF, DXF |
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 6mm |
| Grade | Mixed Grade |
| Shape | any shape |
| Lot Weight | Above 50 kg |
| Usage | Laser Cutting |
| Condition | New Offcut |
₹ 300 / sq ft Get Latest Price
| Letter Type | Flat Letter |
| Material | Any material |
| Cutting Method | Laser Cutting |
| Letter Height | 25 to 36 inch |
| Packaging Type | Corrugated Box |
| Board Type | acrylic |
| Material Thickness | 3 mm |
| Service Duration | 1 days |
| Finish | Mirror |
| Letter Size | 36 inches |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | According to material |
| Letter Material | acrylic acp wood ms ss & mdf |
| Type | Laser & router |
| Thickness | Any thikness |
| Customisation | yes |
| Pattern | Laser |
| I Deal In | New and Second Hand |
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India