We are the leading service provider of Laser Marking Service on Vinyl Stickers to our valuable clients.
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Service Type | Laser Cutting |
| Fabric Handled | Leather, Denim, Net, Felt, Cotton, Lycra, Nylon, Polyester, Non Woven, Silk |
| Max Thickness | 1–2 mm |
| Service Location | Delhi & Delhi NCR |
| Design Support | Corel File |
| Minimum Quantity | 50 pcs |
| Application | Label, Footwear, Lace, Upholstery, Bag, Home Furnishing, Applique, Garment Panel |
| Type Of Design | Cdr file |
| Service Mode | Job Work |
| Location | All India |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | stainless steel and metal |
| Marking Type | Logo Marking |
| Service Location | Pan India |
| Type Of Laser Marking | SS Laser Marking |
| Surface Treatment | Laser Engraving |
| Laser Type | CO2 Laser |
| Max Workpiece Size | 150 x 150 mm |
| Max Marking Depth | 0.01 mm |
| Cutting | marking |
| Usage/Application | Marking |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel(MS), Stainless Steel(SS) |
| Marking Type | Serial Number, Artwork, Barcode, Annealing Mark, Etching, Logo Marking, QR Code, 2D Data Matrix, Text Marking |
| Service Location | Haryana, Pan India, Delhi NCR |
| Type Of Laser Marking | Metal Laser Marking |
| Surface Treatment | Laser Engraving |
| Laser Type | CO2 Laser |
| Max Workpiece Size | 200 x 200 mm |
| Max Marking Depth | 0.01 mm |
| Cutting | engraving |
| Usage/Application | Marking |
₹ 50 / piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel(MS) |
| Marking Type | lasar |
| Service Location | Delhi NCR |
| Type Of Laser Marking | Metal Laser Marking |
| Surface Treatment | Laser Engraving |
| Laser Type | CO2 Laser |
| Max Workpiece Size | 300 x 300 mm |
| Max Marking Depth | 1 mm |
| Types Of Laser | fiber sorce |
| Type Of Design | |
| Usage/Application | Marking |
| Laser Source | fiber Source |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel(SS) |
| Service Location | New Delhi |
| Marking Type | Logo Marking, QR Code, Text Marking, Serial Number, Etching |
| Surface Treatment | Laser Engraving |
| Laser Type | CO2 Laser |
| Max Workpiece Size | 300 x 300 mm |
| Max Marking Depth | 0.02 mm |
| Cutting | mdf |
| Types Of Laser | co2 laser |
| Usage/Application | Marking |
| Brand | metal marking |
| Parts | ms ss parts |
| Laser Source | fiber Source |
₹ 300 / sq ft Get Latest Price
| Sticker Material | PP (Polypropylene) |
| Vinyl Type | Printable |
| Material | vinyl |
| Material Compatibility | Vinyl |
| Max Cutting Width | 24 inch |
| Base Material | PP |
| Max Thickness | 3 mm |
| Printing Type | Digital Print |
| Roll Width | 610 mm |
| Interface | Touch Screen |
| Application | sticker |
| Adhesive Type | Dot adhesive |
| Surface Treatment | Laser Engraving |
| Finish | Gloss |
| Service Type | palloter |
| Sticker Shape | Oval |
| Laser Type | palloter |
| Application Surface | Ceramic, Painted Surface |
| Sheet Size | 1250 x 2500 mm |
| Types Of Laser | cnc laser |
| Usage/Application | Marking |
| Usage | Lamination |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India