Service Provider of a wide range of services which include laser shoe cutting engrave.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Engraving Material | Leather |
| Service Material | Leather |
| Marking Type | 2D Data Matrix, Annealing Mark, Deep Engraving, Etching, Logo Marking, Barcode, Serial Number, Text Marking, Artwork, QR Code |
| Max Cutting Thickness | Up to 3 mm |
| Material | non matel |
| Machine Type | CO2 Laser |
| Service Mode | Job Work |
| Laser Type | Co2 Laser machine |
| Operation Type | Cutting + Engraving |
| Max Engraving Area | 600 x 400 mm |
| Max Workpiece Size | 150 x 150 mm |
| Max Material Thickness | 3 mm |
| Max Sheet Size | 900 x 600 mm |
| Max Marking Depth | 0.02 mm |
| Application Industry | Leather Goods |
| Application | Name Plates |
| Machine Used | cnc machine |
| Service Location/City | Delhi |
| Laser Power | 150 W |
| Service Location | Delhi NCR, Pan India |
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India