Prominent & Leading Service Provider from New Delhi, we offer designer laser cutting and metal sheet laser cutting service.
₹ 130 / sq ft Get Latest Price
| Service Material | Mild Steel |
| Max Cutting Thickness | Up to 6 mm |
| Machine Type | Fiber Laser |
| Material | non matel |
| Operation Type | Cutting + Engraving |
| Max Sheet Size | 1250 x 2500 mm |
| Application Industry | Interior, Fabrication |
| Laser Type | Co2 Laser machine |
| Machine Used | cnc machine |
| Service Location/City | Delhi |
₹ 200 / sq ft Get Latest Price
| Metal Type | Mild Steel, Stainless Steel |
| Max Sheet Thickness | Up to 3 mm |
| Max Cutting Thickness | Up to 10 mm |
| Application | Furniture |
| Max Sheet Size | 1500 x 3000 mm |
| Part Type | Jali |
| Processing Service | Cutting Only |
| Service Location | Delhi & Delhi NCR |
| Cutting Accuracy | ±0.05 mm |
| Material Supply | Customer Material |
| Drawing Format | PDF, CDR, DXF |
| Job Work Basis | Per Hour |
Sunil Sharma (Proprietor)
Sharma Graphics
A - 51, Main Kanjhawala Road, Near Rajni Gupta Hospital Budh Vihar, Rohini
New Delhi - 110086, Delhi, India